پین و گوه,پین و گوه چیست,پین و گوه در قالب بندی

پین و گوه


تاریخ بروز رسانی: ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
تعداد نظرات: 0

پین و گوه یک جفت قطعه از جنس فلز آهن است که در قالب بندی قالب بتن فلزی استاندارد برای متصل کردن تسمه‌های پانچ شده به بدنه قالب‌های بتنی به همدیگر و ایجاد یک قالب بتن استوار استفاده می‌شود.

پین و گوه قالب بندی به دلیل استفاده زیادی که در هر پروژه قالب بندی دارد، از بازار مصرف خوبی برخوردار است، از این قطعه در هر متر مکعب قالب بتن به طور میانگین ۱۶ جفت استفاده می‌شود. به دلیل میانگین مصرف نسبتا بالای پین و گوه که در هر متر مربع قالب بندی دارند و اینکه این قطعه کوچک ممکن است حین باز و بسته کردن قالب فلزی و هنگام جابجای قطعات قالب بتن بشکند و یا گم بشود، میزان هدر رفت بالایی دارد.

لذا توصیه می‌شود برای جلوگیری از بالا رفتن هزینه های قالب بندی برای باز و بسته کردن قالب و جابجای اصولی هر یک از قطعات قالب بتن دقت‌های لازم را داشته باشید.

مشخصات پین و گوه قالب

پین و گوه دارای ابعاد استاندارد است ولی بسته به کیفت و شرکت سازنده آن در سایز و ضخامت های مختلف در بازار موجود است.

ضخامت‌های پین و گوه: از ۳ تا ۵ میلی‌متر

اندازه گوه: ۵/۹ سانتی متر

اندازه پین: ۵/۸  سانتی متر

وزن تقریبی : ۱۰۰ گرم

پین و گوه,پین و گوه چیست,پین و گوه در قالب بندی,

کاربرد پین و گوه

پین و گوه از یک جفت قطعه نری و مادگی تشکیل شده است. معمولا از آنها در ابتدا، وسط و انتهای یک قالب استفاده می شود. وجود پین گوه در قالب بندی، به قدری باعث نزدیک شدن و اتصال دو قالب به یکدیگر می گردد؛ که در هنگام بتن ریزی شیره ی بتن به هیچ وجه خارج نمی شود.

مزایا و معایب استفاده از پین گوه به شرح زیر می باشد.

 قیمت پایین و سهولت در نصب و اتصال انواع قالب بتن فلزی جزء مزایا کاربرد آن می باشد. معایب آن کوچکی اندازه آن و همچنین تعداد مصرفی زیاد می باشد. منجر به هدر رفتن و گم شدن مقداری از آنها در حین اجرای پروژه می شود.


نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *