بولت تمام دنده,بولت تمام رزوه,بولت تمام رزوه قالب بندی

بولت تمام رزوه بولت دو سر رزوه


تاریخ بروز رسانی: ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
تعداد نظرات: 0

بولت تمام رزوه بولت دو سر رزوه، یکی دیگر از انواع قطعات خاص مدولار می باشد و همچنین از اهمیت ویژه ای در صنعت ساختمان سازی برخوردار می باشد. در ادامه توضیح مختصری در این زمینه در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

کاربرد اصلی بولت تمام رزوه

کاربرد اصلی بولت تمام رزوه، اتصال دو وجه قالب بتنی فلزی می باشد که هر دو روبروی یکدیگر قرار گرفته اند. این اتصال باید بصورتی اعمال شود که هیچ گونه فشار جانبی باعث فاصله گرفتن قالب بتن ها از هم نگردد. شایان ذکر می باشد که منظور از بولت در این مقاله، بولت هایی می باشند که توسط پیمانکاران و مهندسان در پروسه قالب بندی مورد استفاده قرار می گیرد.

تعداد بسیار زیاد قطعات بولت مصرفی در هر بار فرایند قالب بندی باعث شده است که فروش بولت دو سر رزوه با کیفیت بالا و قیمت مناسب مورد توجه پیمانکاران ساختمانی قرار بگیرد. در شهر بتن شما می توانید با خیالی آسوده خریدی مطمین را داشته باشید.

بولت تمام دنده,بولت تمام رزوه,بولت تمام رزوه قالب بندی,

انواع بولت تمام رزوه

بولت تمام رزوه قالب بندی در انواع زیر در بازار موجود می باشد

  1. بولت تمام رزوه
  2. بولت دو سر دنده
  3. بولت عصایی
  4. بولت بیرونی

بولت تمام رزوه بسته به ضخامت قالب بتن از ۷۰ سانتی متر الی ۴۰۰ سانتی متر در اندازه های سفارشی، طراحی و تولید می شود.

نوع از بولت ها شبیه میلگردی می باشند؛ که یک طول فلزی در تمام سطح آن رزوه تعبیه شده است. شیوه کار به اين صورت است که بولت از سوراخ ايجاد شده در قالب های بتنی عبور مي کند که توسط مهره خروسکي و واشر کاس از دو طرف قالب مهار مي شود.

قابل ذکر می باشد به علت فشار زيادي که بر اثر بتن ريزي روي قالب بتن خاص ايجاد مي شود بولت دو سر دنده و مهره خروسکي و واشر کاس بايد از کيفيت مواد تولیدی مرغوبي برخوردار باشند تا این فشار حاصل از بتن ریزی را بتوانند تحمل کنند.

به جهت مهار جانبی قالب بتن فلزی در برابر فشار نیرو و هیدرواستاتیک بتنی، بولت تمام رزوه کاربرد دارد. هر دو متر مربع از سطح انواع قالب های بتنی یک شاخه بلت تخمین زده می شود. این نوع از بولت ها از روینگ میلگرد ۱۶ ساخته می شوند. از نوع ۲۲ نیز در قالب بندی سازه های خاص ( قالب تونل، سیستم لارج پنل و یا شمس و غیره) کاربرد فراوان دارند.


نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *