ساخت قالب ستون گرد,فروش قالب ستون گرد,قالب ستون گرد

قالب ستون گرد


تاریخ بروز رسانی: ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
تعداد نظرات: 0

قالب ستون گرد در واقع نوعی قالب بتن خاص است که با دو لایه نیم‌ کره ‌ای ساخته می‌شود. از جنس فولاد هستند؛ اما قالب ‌هایی نیز وجود دارد که به صورت قطعه، قطعه نمی‌ باشند در واقع به صورت یکپارچه اند.

در اکثر موارد این دو قالب توسط گوه، پیچ و مهره، کلمپس ‌های محکم، بست قورباغه‌ ای و…. به یکدیگر وصل می ‌شوند؛ که قالب ستون گرد دارای شیارهای کمی است و همچنین باعث می ‌شود که سطح صافی نیز داشته باشد.

 قالب ‌های یکپارچه را توسط ماشین ‌آلات سنگین مانند جرثقیل روی آرماتورها قرار می ‌دهند. همچنین نوعی از این قالب ‌های گرد وجود دارند که به خاطر قطر کمتر از ۲ متر با روش ‌های خاص خود ساخته می‌ شوند؛ زیرا اگر با روشهای معمول ایجاد گردند؛ از نظر کیفیت در درجه پایینی قرار خواهند گرفت.

مهم ترین دلیل برتری قالب ستون گرد این است که به خاطر سطح صاف آنها، در پایان کار ستون بسیار زیباتر خواهد بود.

جنس قالب ستون

جنس قالب ستون گرد نکته بسیار مهمی است زیرا از قالب‌ های ستون گرد اغلب در ساختمان‌ سازی استفاده می‌ شود.

 بنابراین موضوع مهم در رابطه با آنها این است که بتوان از این قالب ‌ها به تعداد دفعات زیادی استفاده کرد که صرفه اقتصادی نیز برای پیمانکاران داشته باشد.

ساخت قالب ستون گرد همچنین با چوب نیز صورت می پذیرد که در این صورت عرض این صفحات کمتر می ‌باشد اما به علت هزینه بالا و همچنین کم بودن منابع چوب در ایران اکثراً قالب ‌های بتنی از جنس فلز می ‌باشند که طبیعتاً به خاطر جنس آنها وزن بیشتر و در ‌نهایت حمل و جابجایی آنها سخت‌ تر خواهد بود.

با توجه به اینکه ستون قطعه ای است که بسیار کاربردی است به خصوص در بناهای بزرگ، از این رو می توان از آنها به دفعات متعددی استفاده کرد. بدین سبب باید در هنگام طراحی و ساخت آن این امر مدنظر گرفته شود؛ تا هم از استحکام کافی برخوردار باشند و هک اینکه به راحتی باز و بسته بشوند و کار کردن با آنها ساده و عملی باشد.

ساخت قالب ستون گرد,فروش قالب ستون گرد,قالب ستون گرد,

قالب ستون گرد، به صورت لوله با یک قطر مشخص و نیز از جنس فایبرگلاس مسلح و یا نظیر آن می توان در بازار، پیدا نمود. جنس فایبرگلاس در عین استحکام بالا، وزن نسبتا سبکی را دارد.

وزن قالب ستون گرد

در ادامه توضیحات تکمیلی در خصوص وزن قالب های ستون گرد در اختیار شما قرار داده می شود. شایان ذکر می باشد این اوزان بصورت تقریبی می باشند و وزن نهایی توسط باسکول محاسبه می گردد.

ابعاد(cm)وزن(kg)ابعاد(cm)وزن(kg)
100*6087150*60125
100*5579150*55115
100*5072/5150*50104/5
100*4561/5150*4588/5
100*4050/5150*4073/5
جدول وزن تقریبی انواع قالب ستون گرد
عرض(cm)ارتفاع (m)وزن(kg)
۳۰ سانتی متر۱ متر۵۲
۵۰ سانتی متر۱ متر۹۰
۱۰۰ سانتی متر۱ متر۱۷۵
۱۲۰ سانتی متر۱ متر۲۱۰
۱۵۰ سانتی متر۱ متر۲۶۰
۱۸۰ سانتی متر۱ متر۳۱۰
۳۰ سانتی متر۲ متر۱۰۵
۵۰سانتی متر۲ متر۱۷۵
۱۰۰ سانتی متر۲ متر۳۵۰
۱۲۰ سانتی متر۲ متر۴۲۰
۱۵۰ سانتی متر۲ متر۵۲۰
۱۸۰ سانتی متر۲ متر۶۲۰
۳۰ سانتی متر۳ متر۱۵۵
۵۰ سانتی متر۳ متر۲۶۰
۱۰۰ سانتی متر۳ متر۵۲۰
جدول وزن قالب ستون بر اساس عرض و ارتفاع

در شهر بتن مشاوران ما در جهت ارائه اطلاعات تکمیلی و راهنمایی شما حضور دارند. با تماس با شهر بتن، شما مهندسان و کاربران محترم سایت می توانید در جریان آخرین و بروزترین قیمت قالب ستون گرد قرار بگیرید.


نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *