قالب بتن خاص

قالب بتن خاص یک قالب فلزی است که در سازه ‌های بتنی خاصی استفاده می ‌شود به گونه‌ ای که گاهی اوقات در پروژه‌ های عمرانی مختلف ممکن است امکان استفاده از انواع قالب بتن فلزی استاندارد، قالب بتن‌ های پیش ساخته و یا دیگر قالب بتن های فلزی مدولار وجود نداشته باشد. در این صورت برای سازه بتنی باید یک قالب بتن خاص طراحی و ساخته شود.

قالب خاص بتنی معمولا برای سازه‌ های بتنی با اشکال متفاوت، نامنظم، دارای قوس، خم و زاویه‌ های که قائمه نیستند ساخته می‌شود، که در ادامه با انواع این قالب خاص بتن فلزی بیشتر آشنا خواهید شد.

قالب های بتن خاص یکی از انواع قالب ‌های فلزی بتن با کاربردهای بسیار گسترده در پروژه های عمرانی مختلف است.

این نوع قالب خاص بتنی طبق درخواست سفارشات مشتری و با توجه به نیاز پروژه ممکن است به اشکال مختلف هندسی متقارن و یا نامتقارن دارای انحنای طولانی و یا قوس زیاد باشند توسط کادر مجرب شهر بتن طراحی و ساخته می ‌شود.

قالب خاص بتنی

قالب بتن های خاص دارای دسته‌ بندی‌ های مختلف و تنوع خاصی هستند از جمله، انواع قالب بتن ستون گرد، قالب بتنی تونل، قالب نیوجرسی، قالب پل و دیگر قالب‌ های فلزی بتن ریزی که در ادامه با همراهی شهر بتن بیشتر با آنها آشنا می ‌شوید.

ساخت قالب ستون گرد,فروش قالب ستون گرد,قالب ستون گرد

مقایسه قالب بتن خاص و سایر قالب ها

انواع قالب های بتن ریزی به دو نوع قالب مدولار (استاندارد) و خاص تقسیم می شوند. نوع استاندارد ابعاد ثابتی دارد؛ و کاربرد اصلی آن در ساخت و سازهای معمولی می باشد.

و اما قالبهای خاص بتنی دارای ابعاد مشخصی می باشند و کاربرد آن جهت استفاده در قطعات و ساخت ساز های خاص می باشد. این نوع نیاز به طراحی و سفارش قبل از تولید را دارد و از قبل پیش ساخته نمی باشند.

این نوع از قالب، معمولا در هنگام بتن ریزی با حجم بالا و یکپارچه بر روی قطعات با ابعاد بزرگ، کاربرد دارد. تفاوت دیگر در ضخامت ورق های مورد استفاده در هر یک می باشد. ضخامت ورق ها در قالب مدولار 3 یا 5 میلیمتر و این عدد در قالب خاص ممکن است تا 8 میلیمتر نیز برسد.

زاویه قالب استاندارد 90 درجه است در صورتی که قطعاتی با زاویه غیر از 90 درجه داریم، باید از قالب خاص استفاده نمود.

قالب خاص

ساخت قالب بتن خاص

ساخت قالب بتن خاص به صورت سفارش مشتریان تنظیم شده سپس طبق ساختار سازه بتنی و نیاز مشتری، این قالب، طراحی و مراحل ساخت توسط بهترین پرسنل شهر بتن پیگیری می ‌شود.

در طراحی آن همواره نکاتی در نظر گرفته می شود تا مواردی از قبیل مراحل بتن ریزی و جدا کردن قالب ها، به بهترین وجه ممکن انجام شود و بالاترین کیفیت ممکن به مشتری عرضه شود.

با این حال شما باید همواره در روند سفارش و تولید قالب بندی خاص، نکاتی را در نظر داشته باشید از جمله اینکه:

زمان تولید قالب نسبت به دیگر قالب ‌های فلزی از جمله قالب بتن استاندارد بیشتر طول می‌کشد.

بیشتر انواع قالب های بتنی از نوع قالب بتن خاص هستند که؛ در نهایت با قیمت بیشتری نسبت به دیگر قالب عرضه می شوند.

برای تولید این نوع از قالب، به نقشه و جزئیات بیشتر از اندازه های قالب نیاز است.

بعد از تائید اندازه ها و تهیه نقشه قالب سازه بتنی کار طراحی قالب بتن آغاز و نقشه نهایی آماده می شود.

به کمک نقشه نهایی جزئیات وزن و قیمت تمام شده قالب بتن توسط کادر مجرب شهر بتن مشخص شده و به مشتری اعلام خواهد شد.

💎 چرا شهر بتن بهترین انتخاب برای تولید قالب بتن خاص است؟

حتما تا همین الان به این نتیجه رسیده اید که ساخت قالب خاص بتنی یک امر کاملا حرفه ای و پیچیده است و اگر اشتباهی در روند طراحی قالب خاص رخ دهد خسارات ناشی از آن جبران ناپذیر است. احتمالا برای شما سوال شده است که چرا این کار را باید به دست تیم شهر بتن بسپارم؟ چگونه اصلا به این تیم اعتماد داشته باشم، وقتی پای اعتبار و برند من در میان است؟!

به هیچ نگران نباشید؛ در ادامه تمام جوانب این مسئله را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم.

خب، شما حق دارید که این سوالات را داشته باشید و همانقدر هم حق دارید که پاسخ آنها را بدانید. شهر بتن سه ویژگی شاخص دارد که می توانید به واسطه آنها به ما اعتماد کنید؛ درست همانطور که شرکت های بزرگ راه سازی و عمرانی کشور با ما همکاری داشته اند.

✔️ اولین ویژگی؛ حتما می دانید که مدیر مجموعه شهر بتن جز قدیمی ترین افراد است که در ایران شروع به تولید قالب بتونی خاص کرد؛ این یعنی ما مدت طولانی است که مشغول ساخت قالب های خاص هستیم؛ و این مدت زمان نشان دهنده چه چیزی است؟ تجربه! تجربه مهندس رستمی و تیم شهر بتن به تنهایی می تواند ضامن این باشد که شما قرار است یک طراحی و اجرا کامل و بدون نقص داشته باشید که بر اساس معیارهای زیادی شکل گرفته است.

✔️ دومین ویژگی؛ رزومه یک مجموعه دومین شاخص برای ایجاد اعتماد بین برندها و مجموعه ها است. رزومه ای که شما می توانید براحتی با مشاهده کارهای اجرایی این مجموعه پی به آن ببرید و متوجه میزان توانایی تیم شهر بتن شوید.

✔️ سومین ویژگی؛ آخرین مورد که همواره از ابتدای فعالیتمان، هدفمان نیز بوده است که همه سازندگان و گروه های عمرانی کشور پی به اهمیت و نکات کیفیت قالب بتن خاص ببرند؛ که بابت همین مسئله ساعت ها مشاوره تخصصی در زمینه ساخت قالب خاص فلزی به مهندسان عزیز این سرزمین داده ایم.

کلام آخر، مشاهده فرمودید که چرا شهر بتن بهترین انتخابی است که شما می توانید برای طراحی و اجرای قالب بتن خاص داشته باشید. پس حالا که به اهمیت تین ماجرا پی برده اید و انتخاب نهایی خود را کرده اید؛ بهتر است فرصت را غنیمت بشمارید و از رقبای خود برای مدت طولانی فاصله بگیرید.