ابعاد داربست مثلثی,داربست مثلثی,داربست مثلثی چیست

داربست مثلثی


تاریخ بروز رسانی: ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
تعداد نظرات: 0

داربست مثلثی یا امگا، سازه موقتی می باشد که جهت دسترسی به نقاط با ارتفاع بالا و مشکل کاربرد دارد. این داربست از قالب های مثلثی شکل به صورت نر و ماده ساخته شده و با نصبی آسان می باشد.

داربست مدولار مثلثی، همانطور که از نام آن مشخص می باشد؛ قطعات بصورت مثلثی با یکدیگر اتصال دارند. از این نوع جهت اجرای انواع سازه ها و سقف های عظیم و بزرگ، در ترکیب با قالب های بتنی و پل ها استفاده می شود.

به جهت اینکه داربست مثلثی مدولار، نصب و باز کردن ساده ای دارد و به نیروی متخصص نیاز نمی باشد؛ یکی از پرکاربردترین و پراستفاده ترین نوع داربست در صنعت ساختمان سازی می باشد.

ابعاد داربست مثلثی,داربست مثلثی,داربست مثلثی چیست,
داربست مدولار مثلثی یا امگا

ابعاد داربست مثلثی در سه تیپ ۰/۵ – ۰/۷۵ و یک متری و عرض فریم ۱۲۰ سانتی متر طراحی و تولید می گردد. با تعبیه سرجک های رگلاژ در قسمت بالایی داربست، می توان هر ارتفاعی را به آسانی تنظیم نمود.

مزایای داربست مثلثی مدولار

 نصب داربست این نوع، بدون نیاز به آموزش خاص می باشد و حتی می توان توسط کارگر ساده پیاده سازی نمود. نکته قابل توجه در زمان نصب، سفت بودن زمین می باشد تا پایه داربست هنگام بتن ریزی به زمین فرو نرود.

  • دارای سرعت بالا در نصب می باشند.
  • نیازی به استفاده از آچار جهت بستن اتصالات نمی باشد.
  • به علت سهولت نصب، نیاز به کارگر ماهر داربست بند وجود ندارد.
  • به خاطر داشتن عضوهای مورب ثابت، دارای باربری زیاد در کفراژبندی دال های بتنی می باشند.

خرید داربست امگا

در هنگام خرید داربست مثلثی یا امگا استاندارد بودن قالب و فریم را حتما مدنظر داشته باشید. در صورت خرید داربست غیر استاندارد، در هنگام پیاده سازی لوله داربست مثلثی در ارتفاعات بیش از ۳ متر، کج شده اند و قابلیت استفاده در ارتفاع بالا را ندارند.

نکته مهم دیگر که باید حتما مدنظر داشته باشید؛ این است که : داربست مثلثی با لوله درز دار به هیچ گونه خریداری نکنید. بدین دلیل که این نوع از داربست ها از توان باربری کمی برخوردار می باشند و در هنگام بتن ریزی احتمال فروریختن آنها وجود دارد.

در پایان جهت اطلاع از قیمت داربست مثلثی و همچنین سایر انواع داربست مدولار می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.


نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *