جک سقفی

جک سقفی، نوعی جک ساختمانی است که قبل از بتن ریزی برای تحمل فشار وارد شده به سقف، در زیر تیرچه بلوک ها جایگذاری می شوند. به دلیل سادگی و اقتصادی بودن در سازه های بتنی، جک ها به عنوان پایه های فلزی موقت کاربرد فراوانی دارند.

جک های سقفی دو قسمت نری و مادگی دارند، که به جهت مهار قالب های بتن استاندارد استفاده می شوند. قسمت پایینی جک از لوله ای با قطر 6 سانتی متر و با ضخامت 2 میلی متر و یک رزوه جک تشکیل شده است.

خرید جک سقفی برای پیمانکارانی که در زمینه ساخت ساز فعالیت دارند یک امر ضروری می باشد. جهت شروع یک سازه یا بنا، داشتن انواع مختلف جک لازم می باشد. گروه صنعتی شهر بتن آمادگی همکاری با شما پیمانکاران و مهندسان گرامی، جهت طراحی و تولید انواع مختلف جک می باشد.

در لیست زیر انواع قالب جک قابل مشاهده می باشد. جهت سفارش و دیدن اطلاعات تکمیلی هر نوع کافی است تنها بر روی آن کلیک بمانید.

انواع جک سقفی

جک شاقول,جک شاقول کننده

انواع جک های سقفی

اجرای سقف را می توان یکی از مهمترین و حساس ترین بخش ها، در  صنعت ساختمان سازی نامید. سقف های گوناگون و متنوعی وجود دارد. از این انواع می توان به سقف تیرچه بلوک، سقف طاق ضربی، سقف کامپوزیت، سقف دال بتنی، سقف یوبوت و سقف وافل اشاره نمود.

جک یکی از تجهیزاتی می باشد که جهت نگه داشتن موقتی انواع سقفهای ذکر شده در بالا استفاده می شود.

تولید جک های سقفی در دو نوع سبک و سنگین می باشد.

  1. جک سقفی سبک : از لوله های سبک با ضخامت 2 میلی متر تولید می شود.
  2. جک سقفی سنگین : از لوله های سنگین با ضخامت 2.5 میلی متر استفاده می شود.

از مزیت جک سقفی سنگین می توان بالا بودن تحمل بار، نسبت به نوع سبک آن را نام برد.

ایمنی جک

بررسی ایمنی جک ها یکی از مهمترین مواردی می باشد که باید حتما مدنظر قرار گیرد. به جهت ایمنی و نگهداری از قالب ها، حتما باید پایه جک ها کاملا ثابت بشوند. در صورتی که این امر ابه درستی صورت نپذیرد، ممکن است که، سیستم قالب بندی ذر اثر جابجایی جک ها در هنگام بتن ریزی ریزش کند یا تخریب بشود.

به جهت افزایش ظرفیت باربری جک سقفی، باید طول مهار نشده را توسط مهار بندی را کنترل نمود و سپس کاهش داد.